Pakowarki próżniowemaszynyfolietraysealery

Wielowarstwowe folie laminowane i współwytłaczane z PA

Bohdan Czerniawski

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań

Wielowarstwowe folie laminowane i współwytłaczane z udziałem poliamidu

Bohdan Czerniawski: Wielowarstwowe folie laminowane i współwytłaczane z udziałem poliamidu.

 

Folie wielowarstwowe wytwarzane są zarówno przez laminowanie, jak i współwytłaczanie, przy czym obydwie te techniki mogą być stosowane łącznie w celu wytwarzania materiału. Obecnie produkcja wysokobarierowych folii wielowarstwowych z udziałem poliamidu została zdominowana przez technikę współwytłaczania. Największą zaletę folii wielowarstwowych stanowi ekonomika, wynikająca z faktu uzyskiwania wyrobu finalnego bezpośrednio z granulatów.

Czytaj więcej...

Dlaczego próżnia jest taka ważna ???

Jednym z czynników przyspieszających psucie się żywności jest tlen.

Jego obecność powoduje wiele niekorzystnych zmian: autooksydację tłuszczów (jełczenie), zmianę smaku i zapachu, pogorszenie barwy, utlenianie witaminy C, witaminy E, beta-karotenu i niektórych aminokwasów, a także rozwój mikroflory tlenowej, szczególnie pleśni...

Czytaj więcej...

Empra to zysk dla Twojej firmy

Marzysz o wysokich zyskach i niezliczonej liczbie klientów, którzy spośród wielu produktów na sklepowej półce wybiorą własnie TWÓJ?

Wiesz że wygląd to tylko jedna z cech bardzo dobrego opakowania.W dobrym opakowaniu produkt nie tylko estetycznie wygląda, ale również jest bezpieczny i ma dłuższą przydatność do spożycia....

Czytaj więcej...

Słowniczek pojęć

B

 

Barierowa folia - rodzaj folii wykorzystywanej do pakowania próżniowego, folia wielowarstwowa najczęściej oparta na poliamidzie (PA) i polietylenie (PE). Warstwa zewnętrzna zapewnia folii siłę mechaniczną i doskonałą barierowość na tlen. Warstwa wewnętrzna zabezpiecza przed przenikaniem pary wodnej z produktu gotowego na zewnątrz. Folia barierowa może być dodatkowo wzbogacana składnikami zwiększającymi jej właściwości, np. odporność na wysokie temperatury.

Czytaj więcej...

Elektronika próżniowo ???

Jak bezpiecznie przechować elektronikę ?

 

Pakowanie elektronikiTo pytanie stawiasz sobie za każdym razem gdy odkładasz elementy elektroniczne na półkę. Wiesz przecież że odkładając nie zabezpieczone elementy narażasz je na uszkodzenie, nie pojawiające się od razu.

 

A co w czasie transportu przecież Twoje urządzenia będą transportowane w różnych warunkach w pełnym słońcu ale również w czasie ulewnych deszczy czy siarczystych mrozów. Ty przecież wiesz, że pojedyncze układy elektroniczne decydują o poprawności działania całego urządzenia. Oczywiście chcesz dostarczyć klientowi urządzenie w pełni sprawne, wole od wad.

Czytaj więcej...

Pakowanie Próżniowe Wędlin i Mięs

Pakowanie próżniowe wędlin - przykład zapakowaniaPakowanie próżniowe

Pakowanie próżniowe mięsa i wędlin jest bardzo dobrą formą wyeksponowania produktów na sklepowej półce przy jednoczesnym wydłużeniu ich trwałości. W próżni lub w atmosferze gazu pakować można całe kawałki mięsa, porcjowane mięso, wędliny całe i pokrojone. Produkty zapakowane próżniowo zachowują apetyczny wygląd, smak i wartości odżywcze. Pakowanie próżniowe kurczaka - przykład zapakowaniaEliminacja tlenu i wprowadzenie gazu obojętnego kilkukrotnie wydłuża czas przydatności do spożycia. Klient może dłużej cieszyć się smakiem Państwa produktów.

Czytaj więcej...

Pakowanie w MAP

Przedłużenie trwałości produktów spożywczych z zastosowaniem atmosfery modyfikowanej.

 

Sposób pakowania i rodzaj materiału opakowaniowego są czynnikami decydującymi w znacznej mierze o jakości pakowanej żywności, na którą składają się bezpieczeństwo zdrowotne i długa trwałość. Spośród metod pakowania, które pozwoliły na wydłużenie okresów przechowywania i weszły na stałe do krajowej praktyki produkcyjnej należą: pakowanie próżniowe i pakowanie w atmosferze modyfikowanej (ochronnej).

Czytaj więcej...

Pakowanie mięsa

GOSPODARKA MIĘSNA 07/2005

Hanna Gajewska Szczerba

 

Pakowanie mięsa i przetworów mięsnych

 

Pod pojęciem opakowania należy rozumieć wyroby przemysłowe przeznaczone do umieszczania w nich towarów w toku produkcji i obrotu handlowego. Mówiąc o opakowaniach, nie należy pomijać ich walorów funkcjonalnych, promocyjno-reklamowych oraz funkcji ekologicznych. Klasycznie rozumiana funkcja jednostkowego opakowania bezpośredniego to stwierdzenie, że istnieje ono po to, aby ochraniać produkt.

Czytaj więcej...

Nasze marki

 

logo zgrzewanie

 

logo-ototech

 

Partnerzy

logo ramon

Certyfikat

logo rzetelna-firma

Copyright © 2019 Empra - Pakowarki Próżniowe, Maszyny do przetwórstwa mięsa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
ul. Pułtuska 109A, 06-120 Winnica
Tel: +48 22 486 32 92, Fax: +48 22 486 32 26, Email: empra@empra.com.pl